Príbeh založenia „ Music Render“

Stránka je určená pre všetkých, ktorí sú spojení s hudbou alebo zvukom v akejkoľvek forme. Pôsobia v hudobnej sfére profesionálne, ale aj amatérsky, spolupracujú s hudobníkmi alebo ponúkajú rôzne služby v kultúrnej oblasti. Veľa hudobníkov, umelcov je presvedčených o tom, že bez osobného kontaktu s publikom strácajú možnosť zárobku. Aktuálna situácia na Slovensku núti všetkých, ktorí pracujú v kultúrnom priemysle hľadať nové alternatívne riešenia aj v online priestore, a nespoliehať sa len na štátnu pomoc. Po dvojročnom vývoji tejto stránky prinášame službu charakteristickú pre „Gig ekonomiku“, ktorá je založená na krátkodobých, jednorázových príležitostných prácach a službách. Ponúkame čiastočné riešenie, ako si zabezpečiť novú pracovnú príležitosť, ako zdroj príjmu.

O nás

Hudobný portál Music Render založili: Janka Kaňáková Šuchovenová, Vlado Brcho Kaňak a Igor Axamít. Náš spoločný príbeh sa začal v roku 2011 vznikom kapely DIVISI . Našou snahou v spolupráci s inými interpretmi bolo priniesť na slovensko - český trh odlišný hudobný štýl. Brcho skladal pesničky v štýle Latino - Funky - House a súčasne hral na bicie nástroje aj perkusie. Igor svojou hrou na gitaru dodával skladbám skvelý gitarový zážitok. Janka sa venovala dramaturgii, produkcii a súčasne manažovala všetkých interpretov. Po piatich rokoch sme zistili, že sa nedá spolupracovať s ľudmi, ktorí majú veľa rečí, neplnia si povinnosti, sú nespoľahliví, nechodia na skúšky, ale tieto situácie určite všetci dobre poznáte.

V roku 2016 sme sa rozhodli vyskúšať spolupráce inak.

Oslovili sme na spoluprácu pri výrobe CD rôznych profesionálnych hudobníkov. Niektorí prišli nahrávať k nám do štúdia a niektorí pre zaneprázdnenosť nám zvukové stopy nástrojov a spevov posielali online. Niekoľko dní sme hľadali v tomto internetovom mori mixážne štúdio. Konečné rozhodnutie bolo pre štúdio so sídlom v Prahe. Dohodli sme sa, že spolupráca bude prebiehať online a platba vopred na účet. S výsledkom sme boli spokojní a začali sme riešiť „kto nám urobí mastering“? Niekoľko týždňov sme prezerali more stránok a nakoniec nám poskytol veľmi dobrú recenziu na masteringové štúdio v Kalifornii chalan, ktorý študoval v Amerike. S výslednou prácou sme boli veľmi spokojní. Nasledovali otázky: Kto nám urobí grafiku na booklet? Kto nám CD vylisuje? Kto nám vytlačí obal na booklet? A rôzne iné otázky, ktorým sme čelili pri svojej tvorbe.

V roku 2018 vznikol nápad vytvoriť portál s databázou, ktorá uľahčí prácu všetkým, ktorí majú s hudbou a kultúrou niečo spoločné alebo jednoducho milujú hudbu ako my.=

Janka Kaňáková Šuchovenová

Igor Axamít

Vlado Brcho Kaňak